Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 3 w _menu_translate() (linia 779 z /home/services/httpd/html/www.wzu.pl/includes/menu.inc).

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii

W piątek 29 listopada swoje Święto obchodziły Wojska Rakietowe i Artylerii.
Przy tej okazji w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbył się uroczysty apel z udziałem Wiceministra Obrony Wojciecha Skurkiewicza. W programie obchodów Święta znalazły się także wydarzenia: apel pamięci pod pomnikiem artylerzysty, msza święta w kościele garnizonowym, pokaz dynamiczny Wojsk Rakietowych i Artylerii oraz pokaz sprzętu wojskowego.
W uroczystościach udział wzięła delegacja Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A. z Prezesem Zarządu, Panem dr Piotrem Tefelskim.

W dniu poprzedzającym Święto rozpoczęła się dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Artyleryjska na temat: „Interoperacyjność systemów dowodzenia i kierowania ogniem w ogniu połączonym”. Przedstawiciele Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A.,  wspólnie z PGZ i EG Polska, wygłosili referaty dotyczące koncepcji wariantowej Niszczyciela Czołgów (Pan Witold Osak) oraz modyfikacji 152mm ahs DANA (Pani Alicja Bandurska, Dyrektor ds. Ekonomiczno-Handlowych). Konferencja odbyła się w Centrum Konferencyjnym Osada Karbówko.
Podczas Konferencji WZU S.A. zaprezentowały zmodyfikowaną samobieżną 152mm armato-haubice DANA-M.